ALMANYA | İNGİLTERE | AVUSTURYA | FRANSA| BELÇİKA | HOLLANDA | DANİMARKA | S. ARABİSTAN |360 TL - (40 EURO) VE ÜSTÜ ÜCRETSİZ KARGO ! 40+ Euro Free Shipping

Tüm Ürünlerde Tüm TÜRKİYE KARGO ÜCRETSİZ ! Peşin Fiyatına 3 Taksit !

Hoş Geldiniz

Mor Tekstil

ÜRÜN KATEGORİLERİ >>
media

Tivil (Twill) Eşarp

Tivil eşarplar tok yapısı; alın kısmının düşmemesi ve kolay şekil almasıyla çok tercih edilen bir kumaş türüdür. Hem polyester hem ipek eşarp çeşitlerinde kullanılmaktadır. Bonjela, Five Scarf, Aker, Karaca, Silk Home, Levidor, Sura, Miranda, Poloist, Vissona, Armine  ve Sinem eşarp çeşitlerinde kullanılmaktadır.

Tivil; çapraz paralel kaburga desenli bir tekstil dokuma türüdür . Bu üç temel türlerinden biri olan tekstil örgüleri ile birlikte düz örgü ve saten kumaş çeşitleri bulunmaktadır.  Bu geçirilerek yapılır atkı bir veya daha fazla fazla iplik çözgü özelliği çapraz desen oluşturmak için sıraları arasında, "adım" a, iki veya daha fazla çözgü ipliği ve benzeri altında oluşmuş kumaş yapısıdır. Bu yapı nedeniyle, tivil eşarplar genellikle iyi örtülür.

 

                                  

Diğer kumaş çeşitleriyle karşılaştırıldığında, tivil daha az kesişme, daha serbestçe hareket etmesini sağlar ve bu nedenle daha yumuşak ve daha iyi kıvrılma özelliği sağlar  ve düz dokuma çeşitlerinden daha iyi örülürler. Tivil ayrıca düz dokuma kumaşlardan daha az kırışmaktadır. Yüksek sayımlı tivil de dahil olmak üzere daha yüksek kullanımda, kumaş  hava ve suya daha çok dayanıklıdır. (Yukarıdaki görseller için wikipedia.com'a bkz.)

            

Rayon Eşarp

Rayon; yeniden kazanılmış selülozdan imal edilir. Yumuşaklık, yüksek nem tutma ve şekil muhafaza etme gibi özellikleri bulunmaktadır. Rayon eşarplar tivil eşarplara göre kumaş yapısı olarak daha incedir. Fakat tivil eşarpta da olduğu gibi kolay şekil alır ve alın kısmı düzgün durmaktadır.

                                                                  

Selülozun yüksek mukavemetli viskoz ipliklerine dönüştürüldüğü karmaşık ve itinalı bir üretim sürecinin sonucudur. Yüksek dayanma gücü, olağanüstü kullanılabilirlik özelliği ve en etkin renklendirme hızı rayona dayanıklı ve uzun ömürlü kılar. Rayon`a bilgisayar tasarımları, en iyi dekoratif dikişler, kapitoneler ve süslemeler için ideal makine nakış ipliği olma özelliği kazandırır. En İnce kumaştan  en sert deri ve kot kumaşlara kadar bütün kumaşlarda sorunsuzca kullanılabilir. (Daha detaylı bilgi için tekstilbilgi.net'e bkz.)Rayon Eşarp Sağlıklı mıdır ?

Elbette öyledir çünkü yukarıda da belirttiğimiz gibi hammaddesi kayın ağacıdır, doğal bir liftir. Rayon eşarp zarif ve rahattır. Elyafın narin ve düzgün eğirme özelliğinden dolayı üründe yumuşak bir doku elde edilmektedir. Kaygan ve ten ile uyumludur. Bu yüzden giyimi rahat ve kolaydır. Nem alma kapasitesi çok yüksek olduğu için vücuttaki teri emer ve hasta etmez. Kendiniz ve çocuklarınıza güvenle giydirebilirsiniz.

İpek Eşarp ve Şal

İpekböceğinin ördüğü kozadan elde edilen ve iplik haline getirilerek dokumacılıkta kullanılan, çok ince, esnek ve parlak tel.

Tekstil ürünlerinde bir çok üründe tercih edilen ipek; Türkiye’de en çok üretimi yapılan kumaş çeşitlerindendir. İpek böceklerinin kelebek olma safhasında içinde bulundukları kozalardan elde edilmiş olan ipek bu hali ile bakıldığında oldukça kıymetli bir kumaş olmasını sağlamaktadır. İpeğin esnek bir yapıya sahip olması, ortaya çıkan kumaşın da soft ve parlak bir nitelikte olmasını sağlar. İpek çeşitli tekstil ürünlerinde kullanıldığı gibi eşarplarda da kullanılmaktadır. İpek kumaş haline getirilirken narin yapısını güçlendirmek amacıyla farklı kumaş hammaddeleri ile birlikte kullanılır. Kullanılan ipeğin miktarı kumaş fiyatını belirlemektedir.

Neden İpek Eşarp veya Şal Kullanmalıyız?
Yazın serin kışın sıcak tutması ile kullanım yönünden rahatlık sağlar. Kumaş yapısı nedeni ile saç kökleri hava alır ve bundan dolayı saç dökülmelerini azaltmaktadır. 

Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

İpek kumaşın en uygun temizleme yöntemi kuru temizlemedir. Ütüleme ise düşük ve buharsız ayarda yapılmalıdır. Eğer yıkanacak ise ipek şampuanı ile elde hafif hafif ovalayarak sıktırma yapılmadan yıkanmalıdır. 

 

  • Apr 28, 2020
  • Kategori: Eşarp
  • Yorumlar: 0

Yorumlar: 0

Yorum Yok

Cevapla

Your email address cannot be published. Required fields are marked*

Kategoriler
Popüler Etiketler
  • Adres: Küçüksu mah. Adaş sk. No: 31 5/5 Üsküdar İstanbul
  • Telefon: 0537 477 43 24
  • e-maıl: info@morkombin.com
  • Her Gün: 09:00 ile 20:00 Arası

Webticaretim Eticaret Yazılımı İle Hazırlanmıştır